1. MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE POTENCJOMETR

Z przyjemnością informujemy, że w  dniu 17 listopada 2018 r. zespół w składzie: Aleksandra Sobiborowicz, Marta Maksimiuk i Olga Beranek, reprezentujący SKN Biologii Komórki Nowotworowej WUM, którego opiekunem naukowym jest dr hab. Anna M. Badowska-Kozakiewicz, zajął pierwsze miejsce w kategorii „Projekty Społeczne” Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszy Studencki Projekt Naukowy POTENCJOmetr, organizowanego przez Stowarzyszenie KLATRAT Politechniki Warszawskiej i współfinansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Celem Konkursu było aktywizowanie osób działających w ramach kół naukowych oraz podniesienie ich kompetencji miękkich. Projekty zostały oceniane w trzech kategoriach: projekty konstruktorskie, projekty z obszaru life science oraz projekty społeczne. W ramach każdej kategorii wyłoniono 10 zespołów, które awansowały do Finału. Wśród finałowych zespołów projektów społecznych znalazł się projekt zespołu SKN-u Biologii Komórki Nowotworowej, działającego przy Zakładzie Biofizyki i Fizjologii Człowieka Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM. Temat finałowego projektu brzmiał: „Rak piersi i szyjki macicy - czy to sprawy tylko kobiece? – program edukacyjny”.

Celem studentek SKN-u jest prowadzenie zajęć z profilaktyki raka piersi i szyjki macicy w liceach ogólnokształcących oraz przygotowanie ogólnodostępnego konspektu zajęć dla nauczycieli, aby poszerzyć zasięg projektu na całą Polskę. Dzięki temu, studentki chcą zwiększyć świadomość młodych ludzi na temat profilaktyki raka piersi i szyjki macicy oraz kształtować właściwe postawy zdrowotne wśród uczniów szkół średnich. Projekt spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem jurorów i zajął pierwsze miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wszystkie materiały nadesłane zostały przez dr hab. Annę M. Badowską-Kozakiewicz.