II NAGRODA PREZESA RADY MINISTRÓW 2017

Uprzejmie informujemy, że dr hab. n. o zdr. Robert Gałązkowski - adiunkt w w Zakładzie Ratownictwa Medycznego Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM, dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, współpracował w zespole, który uzyskał II nagrodę Prezesa Rady Ministrów 2017 w kategorii osiągnięcia naukowo - techniczne.

II nagroda przyznana została dr n. med. Tomaszowi Darosze i dr n. med. Sylweriuszowi Kosińskiemu z zespołem w składzie: lek. med. Anna Jarosz, mgr Tomasz Sanak, lek. med. Paweł Podsiadło, lek. med. Hubert Hymczak, dr inż. Andrzej Głowacz, inż. Rafał Palej, dr n. med. Jacek Piątek, dr n. med. Janusz Konstanty-Kalandyk, mgr inż. Jacek Majkowski, dr hab. n. o zdr. Robert Gałązkowski, dr hab. n. med. Bogusław Kapelak prof. UJ, prof. dr hab. n. med. Jerzy Sadowski, prof. dr hab. n. med. Rafał Drwiła, prof. dr hab. n. med. Janusz Anders.

To wyjątkowe wyróżnienie przyznano "za system wczesnej detekcji, koordynacji działań i leczenia pozaustrojowego ofiar głębokiej hipotermii, obejmujący opracowanie wytycznych dla rozpoznania i leczenia głębokiej hipotermii, projekt i konstrukcję innowacyjnych urządzeń oraz szeroki program szkoleń i organizacji systemu".

Wniosek: Wydział Lekarski Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum

Źródło: https://bip.kprm.gov.pl/…/1983,Nagrody-Prezesa-Rady-Ministr…