ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ DOT. UZALEŻNIENIA

Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do udziału w konferencji pt. „Problem uzależnienia od substancji psychoaktywnych wśród dzieci i młodzieży”, która odbędzie się 19 listopada 2019 r., w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa (sala konferencyjna; parter).

Konferencja adresowana jest m.in. do:

-       personelu medycznego;

-        psychologów, terapeutów, pedagogów;

-        pracowników socjalnych;

-        policjantów;

-        nauczycieli;

-        pracowników organizacji pozarządowych;

-        pracowników jednostek samorządu terytorialnego;

-        członków gminnych komisji ds. rozwiązywania problemów uzależnień;

-        innych grup zawodowych zainteresowanych problematyką uzależnień dzieci i młodzieży.

Konferencja ma na celu podniesienie świadomości określonych grup społecznych i zawodowych na temat szkodliwego wpływu używania substancji psychoaktywnych przez dzieci i młodzież. Szczególną uwagę podczas tego wydarzenia chcemy zwrócić na problem narkotyków i dopalaczy, których spożycie rośnie każdego roku.

Podczas konferencji przewidziana jest również część warsztatowa, gdzie przedstawione zostaną walizki edukacyjne zawierające substancje imitujące narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania. W tej części zostaną zaprezentowane najczęstsze substancje psychoaktywne oraz narzędzia wykorzystywane  przy ich zażywaniu.

Konferencja organizowana jest we współpracy z Mazowiecką Radą Zdrowia Psychicznego.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Szczegółowa agenda wydarzenia zostanie udostępniona w późniejszym terminie, jednak zgłoszeń można dokonywać już teraz. W celu potwierdzenia udziału w konferencji prosimy o wypełnienie i przesłanie skanu karty zgłoszeniowej na adres zdrowie@mazovia.pl do 15 listopada 2019 r.

AGENDA KONFERENCJI, PDF, 418 KB

KARTA ZGŁOSZENIOWA, PDF, 790 KB

Liczba miejsc jest ograniczona. O uczestnictwie w konferencji decyduje kolejność prawidłowo wypełnionych zgłoszeń. W przypadku pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 59 79 927.

Departament Zdrowia i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie