ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W DEBACIE

Zapraszamy do udziału w debacie pod patronatem Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Wydawnictwa Naukowego Scholar, która poświęcona będzie monografii Emilii Kaczmarek pt. ,,Gorzka pigułka. Etyka i biopolityka w branży farmaceutycznej”. Spotkanie odbędzie się 23 stycznia 2020 r. (czwartek), o godz. 17.00 w Klubie Księgarza w Warszawie (ul. Rynek Starego Miasta 22/24).

Emilia Kaczmarek jest doktorem filozofii, zatrudnionym w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Monografia autorki opublikowana w listopadzie 2019 r. podejmuje problem moralnych, społecznych i politycznych konsekwencji działalności koncernów farmaceutycznych.

Podczas debaty poruszone zostaną zagadnienia związane z: procesem produkcji leków, działaniem nauki dla zysku, lobbingiem i korupcją w sektorze farmaceutycznym.