WYKŁAD PROF. TARI KVIST z UNIVERSITY OF EASTERN FINLAND

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki, serdecznie zapraszamy na otwarty wykład Profesor Tari Kvist z University of Eastern Finland.

Profesor Tarja Kvist jest pielęgniarką i naukowcem w Departamencie Nauk Pielęgniarskich (Depratment of Nursing Sciences) w Kuopio w północno-zachodniej Finlandii. Wykład będzie dotyczył edukacji oraz badań naukowych w pielęgniarstwie, a także europejskiej współpracy w tym zakresie w przyszłości w ujęciu m.in. dotychczasowych doświadczeń współpracy pomiędzy Polską a Finlandią.

Wykład odbędzie się w dniu 14.05.2019 r. (wtorek), o godz. 10:00, w sali nr 8 Centrum Biblioteczno-Informacyjnego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wykład zostanie wygłoszony w języku angielskim (z tłumaczeniem najważniejszych kwestii na język polski, w trakcie wykładu).

Do uczestnictwa w wykładzie zapraszamy nauczycieli i studentów w ramach zajęć dydaktycznych zaplanowanych w godzinach wykładu. Zgoda na przeprowadzenie w tym dniu zajęć w takiej formie dla studentów pielęgniarstwa, została wyrażona przez Panią Prodziekan ds. Oddziału Pielęgniarstwa dr. hab. n. med. Bożenę Czarkowską-Pączek.

Organizatorami spotkania są: Zakład Pielęgniarstwa Klinicznego Wydziału Nauki o Zdrowiu oraz Studenckie Koło Naukowe Pielęgniarstwa Klinicznego działające przy Zakładzie Pielęgniarstwa Klinicznego.