WOŚP i AKCJA BEZPŁATNYCH BADAŃ W KIERUNKU WZW C

Z przyjemnością informujemy, że 13 stycznia 2019 r. w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dzięki gościnności Jurka Owsiaka i całego zespołu Fundacji, w kilku sztabach WOŚP w Polsce, z ramienia Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego zorganizowana zostanie akcja bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku WZW C. Badania będzie można wykonać w Białymstoku, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Sosnowcu, Wrocławiu oraz w Warszawie, w głównym sztabie przy Pałacu Kultury i Nauki. Obecny w każdym zespole lekarz wyjaśni wszystkie wątpliwości i odpowie na wszelkie nurtujące pytania dotyczące wirusowego zapalenia wątroby typu C. Zapraszamy na bezpłatne badania od 8.30 do ostatniego zainteresowanego!

W Zarządzie Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego są przedstawiciele Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w tym: prof. Piotr Małkowski (Prezes Zarządu PTH, Dziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM), prof. Wojciech Lisik (Klinika Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Dzieciątka Jezus) oraz dr Olga Tronina (Klinika Medycyny Transplantacyjnej, Nefrologii i Chorób Wewnętrznych). 

Akcja badań przesiewowych w dniu finału WOŚP ma na celu dotarcie z wiedzą o HCV do szerszej społeczności, przedstawienie możliwości bezpłatnych badań oraz możliwości bardzo skutecznych terapii zapobiegających powikłaniom przewlekłego zakażenia. Skierowana jest do mieszkańców Warszawy oraz całej Polski. 

Serdecznie zachęcamy wszystkich do odwiedzenia namiotów aktywności, w którym będzie można wykonać bezpłatne badanie. Zapraszamy do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zagra na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych! 

W dniu 13 stycznia 2018 r. cała Polska jednoczy się w gromadzeniu pieniędzy na szczytne cele!  

Informacja dostarczona przez dr Olgę Troninę.