SPOTKANIE Z CYKLU MEDTECH EVENING

MEDTech Evening – jak tworzyć innowacje w medycynie?

Uprzejmie informujemy, że 17 maja o godzinie 17:00, w przestrzeni Inkubatora UW w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW, odbędzie się spotkanie z cyklu MEDTech Evening. Celem tych wydarzeń jest rozwinięcie współpracy studentów Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na płaszczyźnie naukowej. To okazja do poznania młodych naukowców i praktyków, których łączy wspólne zainteresowanie - innowacje w medycynie. Tym razem spotkanie będzie dotyczyło technologii w medycynie, a w szczególności: rozwiązywania problemów medycznych za pomocą technologii.  

Dr n.med. Andrzej Cacko z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego opowie o tym, jak nowe narzędzia badawcze mogą pomóc zarówno lekarzom, jak i pacjentom, czym jest eZdrowie i dlaczego technologia odgrywa tak dużą rolę we współczesnej medycynie. Dodatkowo uczestnicy dowiedzą się, jak powstała aplikacja oraz specjalne urządzenia monitorujące dla osób z chorobami serca i układu krążenia. Po wystąpieniu prelegenta będzie czas na zadanie pytań oraz networking.

Zapisów można dokonywać przez serwis Inkubatora UW: https://iuw.edu.pl/pl/zajecia/blok/130

Spotkanie przeznaczone jest dla studentów, doktorantów, absolwentów do 2 lat po dyplomie oraz pracowników Uniwersytetu Warszawskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.