SPOTKANIE "DIETETYCY NA ŚWIECIE" - DIETETYK Z MADAGASKARU

Uprzejmie przypominamy, że już w piątek, o godz. 14.00, w Sali Seminaryjnej nr 8 im. prof. J. Zaorskiego w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Dietetycy na Świecie".

Tym razem gościem będzie Daniel Kasprowicz - dietetyk i założyciel Kliniki Flamboyant na Madagaskarze, autor książki „Kilasymandry. Jak Madagaskar nauczył mnie kochać”. Podczas spotkania promowana będzie jego druga książka o głodzie na Madagaskarze „HAZO MENA. O marzeniach z Czerwonej Wyspy”.

Daniel Kasprowicz jest dietetykiem pracującym od 5 lat na Madagaskarze. Prowadzi również Klinikę Flamboyant, w której pomaga dzieciom z domów dziecka cierpiącym na choroby krajów rozwijających się. W swojej nowej książce opisał walkę z głodem w 4. najbiedniejszym kraju na świecie, porusza również problem niedokrwistości i innych chorób takich jak malaria, tyfus czy trąd. Wszystkie pozyskane środki z owej książki zostaną przeznaczone na leczenie podopiecznych ośrodka zdrowia Flamboyant, co oznacza „płomień Afryki” na Madagaskarze.

Więcej informacji o spotkaniu znajdą Państwo w wydarzeniu facebook'owym: https://www.facebook.com/events/799876503550237/