RADA DS. WSPÓŁPRACY I ROZWOJU KADR

W dniu 14 grudnia br. w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego, na wniosek Dyrektora Instytutu Pana dr Grzegorza Juszczyka, powołano Radę do spraw Współpracy i Rozwoju Kadr.

Celem działania Rady ma być przede wszystkim: wymiana informacji pomiędzy kluczowymi instytucjami sektora ochrony zdrowia a przedstawicielami uczelni kształcących kadry w zdrowiu publicznym. Planowanie wspólnych działań naukowych i organizacyjnych w obszarze zdrowia publicznego, budowanie partnerstwa w obszarze kreowania i wdrażania rozwiązań kluczowych dla realizacji zadań zdrowia publicznego, przygotowywanie propozycji zmian systemowych w obszarze zdrowia publicznego, konsultowanie wspólnego stanowiska wobec przedstawionych Radzie propozycji zmian systemowych oraz ujednolicenia standardów kwalifikacji zawodowych i naukowych absolwentów kierunków kształcenia w zdrowiu publicznym.

Przewodniczącą Rady została Pani dr hab. Joanna Gotlib – Prodziekan ds. Oddziału Zdrowia Publicznego Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Współprzewodnictwo w Radzie objęły: Pani Profesor Katarzyna Czabanowska – Prezydent ASPHER –The Association of Schools of Public Health in the European Region oraz Pani Profesor Elżbieta Grochowska-Niedworok  - Dziekan Wydziału Zdrowia Publicznego w Bytomiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Materiały dostarczone zostały przez Panią dr hab. Joannę Gotlib.