OPINIA ORGANIZATORÓW 22. PIKNIKU NAUKOWEGO

Zapraszamy do zapoznania się z bardzo przychylną opinią, nadesłaną przez organizatorów 22. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, na temat stanowiska zorganizowanego w ramach tego wydarzenia przez Studenckie Koło Naukowe Położnych, funkcjonujące przy Zakładzie Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM.

Serdecznie gratulujemy członkiniom SKN-u Położnych wspaniałej prezentacji!

Przypominamy, że pełna relacja z Pikniku dostępna jest pod następującym linkiem: https://wnoz.wum.edu.pl/pl/content/udzia%C5%82-skn-%C3%B3w-wnoz-u-w-22-pikniku-naukowym-polskiego-radia-i-centrum-nauki-kopernik

Szanowni Państwo

Bardzo dziękujemy za udział w 22. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.

Doceniamy wysiłek włożony w przygotowanie, a potem całodzienną obsługę piknikowego stanowiska. Dzięki Państwa zaangażowaniu, kreatywności i otwartości udaje nam się wspólnie tworzyć tak wyjątkową imprezę.

Zdajemy sobie też sprawę, że nad atrakcyjnością Pikniku trzeba ciągle pracować, by utrzymać zainteresowanie publiczności. Staramy się więc z każdej kolejnej edycji zbierać wnioski, których analiza pomaga znaleźć lepsze rozwiązania czy całkiem nowe pomysły na kolejne lata. Dotyczy to także prezentowanych na stanowiskach programów, które są  główną wartością Pikniku.

Dlatego poniżej przesyłamy kilka spostrzeżeń dotyczących Państwa tegorocznego stanowiska, przekazanych nam przez członków Zespołu Programowego. Uwagi te prosimy traktować jako sugestie, które mogą Państwo wykorzystać przy pracy nad kolejnym stanowiskiem piknikowym. Mamy nadzieję, że będą przydatne.

Państwa stanowisko zostało dobrze ocenione przez naszego ewaluatora. Większość pokazów była zgodna z opisem i przeprowadzana w interesujący sposób. Stanowisko zostało dobrze rozplanowane, można było wygodnie przejść od pokazu do pokazu. Animatorki opowiadały o wszystkim z zaangażowaniem, w sposób zrozumiały i przystępny, zachęcały do skorzystania z różnych atrakcji i możliwości, jakie dawały ich pokazy. Naszemu ewaluatorowi najbardziej podobała się prezentacja na fantomie. Osoby prowadzące pokaz najpierw zaleciły uczestnikom badania samodzielne w poszukiwaniu zmian, a dopiero później opowiedziały, na co zwracać uwagę, jak się badać i jak wygląda profilaktyka badań.

Na zakończenie jeszcze raz dziękujemy za udział w 22. Pikniku Naukowym.

Życzymy Państwu niesłabnącego entuzjazmu i zaangażowania w działania związane z upowszechnianiem nauki. I oczywiście zapraszamy do udziału w przyszłorocznym 23. Pikniku Naukowym, który odbędzie się pod hasłem My i maszyny 11 Maja 2019r.

Zespół Organizacyjny Pikniku Naukowego