III STUDENCKA KONFERENCJA NAUKOWA - INNOWACJE TECHNICZNE W ANESTEZJOLOGII, INTENSYWNEJ TERAPII I RATOWNICTWIE

Dnia 29.03.2017 r. odbyła się III Studencka Konferencja Naukowa - "Innowacje techniczne w anestezjologii, intensywnej terapii i ratownictwie", zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Terapii TIVA. Celem konferencji było przedstawienie wykorzystywania sprzętu oraz dyskusja nad  wpływem innowacji na proces leczenia i pielęgnowania pacjenta. Podczas konferencji zwrócono uwagę na nowości techniczne oraz na doświadczenia pracy ze sprzętem już sprawdzonym.

Program spotkania składał się z czterech sesji. Podczas konferencji poruszono m.in. problemy dotyczące: zwalczania bólu przewlekłego, nowoczesnej pulsoksymetrii, wykorzystania elektroterapii w zaburzeniach rytmu serca, wpływu innowacji technicznych na postępowanie medyczne (np. aplikacji mobilnych na przeżywalność pacjenta), wyposażenia odziałów intensywnej terapii czy prestiżu pielęgniarstwa w Szwajcarii.

Konferencja była objęta patronatem honorowym JM Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - prof. dr hab. n. med. Mirosława Wielgosia, Prodziekan ds. Oddziału Pielęgniarstwa Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM - dr hab. n. med. Bożeny Czarkowskiej - Pączek oraz Polskie Towarzystwo Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Terapii, Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Polskie Towarzystwo Pielęgniarstwa Ratunkowego.