UDZIAŁ SKN-U ZDROWIA PUBLICZNEGO W V FESTIWALU NAUKI SKOŁOWANY WEEKEND

Dnia 01.04.2017 r. kilkoro przedstawicieli SKN Zdrowia Publicznego sekcji Promocji Zdrowia, funkcjonującego przy Zakładzie Zdrowia Publicznego Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM, zawitało na warszawskim Skołowanym Weekendzie (zorganizowanym przez Chemiczne Koło Naukowe "Flogiston", działające na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej) z autorskimi edukacyjnymi zajęciami dla młodzieży. Nie były to jednak zajęcia w formie wykładowej lub warsztatowej typowej dla tego wydarzenia. Nasi studenci przeprowadzili tego dnia grę terenową o tajemniczej nazwie „Skołowani i Wściekli” na obszarze budynku Instytutu Politechniki Warszawskiej.

Niestandardowa forma przekazywania wiedzy okazała się strzałem w dziesiątkę i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na każdym z punktów gry uczestnicy mieli okazję w sposób aktywizujący i często praktyczny zetknąć się z problematyką dotyczącą życia i otoczenia młodego człowieka dzisiejszych czasów. Poruszane tematy z zakresu Zdrowia Publicznego, przekazane językiem oraz formą ciekawą i dopasowaną do młodzieży (w większości młodzieży gimnazjalnej) stanowiły przystępną, atrakcyjną bombę edukacyjną. Na zdjęciu wesoła ekipa organizatorów (niestety niekompletna) po zakończeniu trzech dwugodzinnych bloków zajęciowych. I choć jak wiadomo - przekazywanie wiedzy bywa męczące – to radośni zaangażowani uczestnicy i ich uśmiechy przy otrzymywaniu dyplomów, w zupełności niwelowały uczucie zmęczenia.

Za rok być może znów zawitamy na Skołowanym Weekendzie z jeszcze bardziej rozbudowaną i bogatą formą „Skołowanych i Wściekłych”.

Wszystkie materiały dostarczone zostały przez Hanię Marczak oraz Alicję Smolagę z SKN-u Zdrowia Publicznego.