Historia

Wydział Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego powstał 29 maja 2000 r. na mocy uchwały Senatu nr 33/2000 [pobierz dokument].

Obecna struktura Wydziału została wprowadzona uchwałą Senatu nr 24/2001[pobierz dokument]oraz Uchwałą nr 40/2009 [pobierz dokument]. Obecnie kształci studentów na 5 kierunkach studiów: dietetyka, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne oraz zdrowie publiczne. Nauczanie realizowane jest w systemie dwustopniowym i w 2 trybach stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym (zaocznym).

Studia licencjackie (I stopnia) prowadzone są w języku polskim i zakończone uzyskaniem tytułu licencjata (po kierunku dietetyka, ratownictwo medyczne, zdrowie publiczne) oraz licencjata pielęgniarstwa i licencjata położnictwa. Istnieje możliwość kontynuowania nauki na 2-letnich studiach magisterskich (II stopnia) na kierunkach: dietetyka, zdrowie publiczne, pielęgniarstwo i położnictwo, zakończone uzyskaniem tytułu magistra lub odpowiednio tytułu magistra pielęgniarstwa lub magistra położnictwa. Po ukończeniu studiów drugiego stopnia można kontynuować nauką na studiach doktoranckich [ http://www.doktoranci.bodp.wum.edu.pl/].

Wydział Nauki o Zdrowiu jest dynamicznie i prężnie rozwijającą się jednostką. W roku 2007 uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk medycznych a w roku 2009 uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk o zdrowiu (zobacz: Przewody doktorskie). Następnie w roku 2011 Wydziałowi przyznano uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk o zdrowiu. Uchwała Senatu nr 40/2009 zmieniająca strukturę Wydziału Nauki o Zdrowiu [pobierz dokument].

MONOGRAFIA [pobierz plik]