CZEPKOWANIE ABSOLWENTÓW STUDIÓW I STOPNIA POŁOŻNICTWA

Szanowni  Państwo,

serdecznie zapraszamy na uroczystość ślubowania i czepkowania absolwentek kierunku Położnictwo Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, która odbędzie się 12 lipca br. o godzinie 11, w auli A, Centrum Dydaktycznego WUM, ul. Trojdena 2a.

Uroczystość ta jest kontynuacją tradycji czepkowania pielęgniarek i położnych, która sięga początków XX wieku. Dla absolwentek to ważna ceremonia, która buduje zawodową tożsamość, wzmacnia identyfikację z zawodem i integruje nowe adeptki sztuki położniczej ze środowiskiem. Podczas tej ceremonii studentki, kończące studia licencjackie, otrzymujące dyplom i tradycyjny czepek usłyszą przemówienie władz uczelni oraz przedstawicieli środowiska zawodowego i władz samorządowych Pielęgniarek i Położnych.

Po uroczystości zapraszamy na poczęstunek.

Zakończenie uroczystości planowane jest około godziny 12.30

Osoba do kontaktu z mediami:

dr Antonina Doroszewska

mail: antonina.doroszewska@wum.edu.pl